Nejlepší audioknihy pro podnikatele

Audioknihy představují skvělý způsob, jak dostat do nadupaného rozvrhu četbu. Já nedám dopustit na obchod Audiolibrix, protože nabízí mimo jiné skvělý mobilní přehrávač.

Samozřejmě, že všechny skvělé knihy v audioverzi nenajdete.

Jak jinak dostat do života víc času na čtení?

Zkuste následující tipy.

1. Každé ráno 15 minut

Říkáte si, že na čtvrthodinu to ani nemá cenu? Ale věřte mi, je to lepší než nic. Zařaďte do svého života čtvrthodinu čtení u ranní kávy každý den. Vezměte knihu do ruky dřív, než vaši pozornost uzmou e-maily a začnete se soustředit na práci a na klienty. Časem zjistíte, že přečtené stránky budou přibývat. Když si totiž tu čtvrthodinku s knihou necháte na později, často na ni čas nezbyde.

2. Zakažte si přístroje do postele a choďte si lehnout dřív

Vytvořte si rituál z uléhání do postele pár desítek minut před usnutím a zklidníte tak svůj mozek. Součástí takového rituálu může být zákaz svítících obrazovek. Vyřiďte veškerou agendu, nastavte si budík a mobil odložte na poličku. Pomůže to kvalitě vašemu spánku, a nakonec vám nezbude nic jiného, než vzít do ruky skutečnou knihu nebo čtečku e-knih bez podsvícení.

Jako bonus doporučuji nasadit pro tyto chvíle (ideálně už hodinu před spaním) červené brýle blokující modré světlo. Rozdíl v rychlosti usínání a ranní svěžesti poznáte už po pár dnech.

3. Knihy v mobilu

Nečtu ráda knihy v mobilu, ale někdy není jiná volba. Nahrát si knihu v elektronické podobě do mobilu vám pomůže odškrtávat přečtenou literaturu, protože mobil vezmete do ruky v MHD, na eskalátorech i v čekárně u doktora bez delšího rozmýšlení.

4. Audioknihy

Mým finálním tipem jsou audioknihy. Dlouho jsem odolávala, protože poslech přeci jen není čtení. Ale poslouchat knihy teď můžu při úklidu, na procházce nebo v autě. Zkuste to. Audiolibrix nabízí ohromný výběr knih všech žánrů. Níže najdete můj výběr knih, které vám pomohou ve vašem podnikání a osobním rozvoji, i s ukázkami.

Líbí se vám článek? Sdílejte ho.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

free e-book and newsletter

Sign up for a free newsletter, and a free e-book on the Greatest Marketing Quotes of All Time will come into your inbox.