S nasazením k virtuozitě

Queen of words
Barbora Jiřincová

Narodila jsem se v Liberci.

Vyrostla jsem v devadesátkách.

V bouřlivých letech, kdy lidé začali podnikat, rozvírat křídla a pomalu si zvykat na svobodu

Ale moje devadesátky, můj čas, kdy jsem poprvé zamávala křídly a vzlétla ke svobodě, přišly o víc než 30 let později.

držím směr

moje hodnoty

nasazení

Když něco dělám, dělám to pořádně.

Nedokážu dělat věci napůl. Vždy se do práce vrhám s plným nasazením. Šolichat něco jen, aby se neřeklo, se nevyplácí ani v marketingu, ani v životě.

efektivita

Když to funguje, je to dost dobré.

Teorie je skvělá, ale věci mají plnit svůj účel. Pracuji efektivně, neřeším poučky, které patří na papír, protože v každém projektu, v každém dni i v každé minutě funguje něco jiného. Život do učebnice nenacpete.

empatie

Protože zákazník je taky člověk

Přímý marketing v 21. století nefunguje a slizké reklamy už nikoho neosloví. Proč? Protože zákazníci jsou lidi jako my a mají dnes víc možností než kdy dřív. Přestaňme je zkoušet nachytat a zkusme se navzájem chápat.

INSPIRACE

Inspiraci nacházím opravdu všude.

Dívám se kolem sebe, čtu, poslouchám. Každý střípek inspirace vás může posunout vpřed, ať děláte cokoliv. Nebo třeba jen žijete, což není málo.

můj příběh

Barbora Jiřincová

Sny se plní … bohužel

Barbora Jiřincová

V roce 2019 jsem dosáhla své vysněné mety– doktorátu z historie.

Hřála jsem se na vlnách obdivu, co všechno matka dvou dětí dokáže. Učit na univerzitě, bádat, publikovat, psát blog a teď titul.

Ale něco bylo špatně.

Palčivě jsem si uvědomovala, že dál, než k získání titulu moje plány nikdy nesahaly.

Hra skončila. Přišel čas najít si jako historička práci, což samo o sobě nebylo snadné. Ale poprvé v životě jsem měla čas zastavit se a ptát se sama sebe, jestli to chci.

Opravdu chci být vědkyně?

Mám vůbec na to?

Ale copak může člověk změnit směr, kterým po tolik let s ohromným nasazením šel?

Jenže pak přišel rok 2020, který ukázal všem, že změnit se může všechno a klidně přes noc.

queen of words

Zatímco celý svět v roce 2020 zjišťoval, že nic není samozřejmé, musela jsem se jako ostatní kolem učit nové věci. Učit online, vytvářet online materiály. Založila jsem blog a zjistila jsem, že online svět nabízí kreativním duším spoustu možností. Našla jsem copywriting a pochopila, že spisovatelé nemusí dřít bídu, jak jsem si doposavad myslela. Napsala jsem nějaké články, většinou zdarma, abych si vytvořila portfolio. Založila jsem další blog, našla několik placených zakázek a začala s online podnikáním.

Ale stále jsem se nedokázala akademické kariéry vzdát. Vždyť jsem tak tvrdě makala, abych se dostala tam, kde jsem byla.

Splnil se ti sen? Tak si najdi nový!

Barbora Jiřincová

Jeli jsme jako každý rok s rodinou na Moravu na víno. Byl večer, děti už spaly a my jsme s manželem a ostatními hosty v penzionu seděli na terase. Měsíc se odrážel na blankytné vodě bazénu a majitelka penzionu hrála na kytaru a zpívala. Vypadala mezi svými hosty tak šťastně. A já se ptala sama sebe. Proč ona a ne já? Proč já nemůžu mít práci, která by mě tak bavila, že bych ji ani po setmění nedokázala odložit?

Protože jí nechyběla odvaha.

Koupit a provozovat penzion a udržet ho při životě celou covidovou krizi, to chce hodně odvahy. A ona tu seděla s hosty a zpívala, i když pandemie stále ještě růžky nezastrčila a leckdo se klepal strachy, co bude dál.

Ono totiž snít je hezké, ale probudit se a uskutečnit své sny, to chce kuráž.

Bylo psaní mým snem? Jak jsem tak sledovala paní domácí s kytarou, pochopila jsem, že copywriting narozdíl od mých vlažných akademických článků může mít smysl. Můžu svým psaním pomoct skutečným lidem. Třeba zrovna majitelce penzionu, která pro své hosty dělá první, poslední, nebo vinaři, který nám prodal tak skvělé víno.

Teď už jsem nemohla zpět.

Tak se zrodila značka Queen of Words. Ale žádné začátky nejsou snadné.

Chtěla jsem pomáhat lidem, kteří chtějí dát svému businessu to nejlepší. Přesvědčovala jsem je, aby texty nechali na mě a soustředili se na svůj obor. Ale ne každému se moje nabídka líbila. Chtěli po mě rychlovky. Pár prvoplánových prodejních emailů. Jednotlivé články psané pro vyhledávače, ne pro lidi. A tak jsem sice psala, ale byly to texty, které nikdo nečte, které jsou k ničemu.

Unavovalo mě to. Tohle byla ta práce snů?

Vyhořela jsem; potřebovala jsem pauzu. Tak jsme vyrazili na dovolenou do Alp. Protože hory vyléčí každé zlomené srdce. Dokonce i srdce zklamané a zhrzené copywriterky.

Barbora Jiřincová

Když něco děláš, dělej to pořádně

Sníh byl mokrý a v Hinterstoderu narazíte na hodně rovinek a dojezdů. Mokrý sníh má sklon lepit se na skluznice lyží a ty pak brzdí. Pozorovala jsem lidi okolo, jak píchají hůlkami a šlapou po rovinkách, zatímco já si to profrčela kolem nich. Protože já si nechala od manžela skluznice řádně navoskovat.

Každý servisman vám řekne, že máte lyže pravidelně voskovat, ale většina lidí to nedělá. Protože většina lidí nedělá věci pořádně, ale jen aby se neřeklo. Tehdy jsem si uvědomila, že to mě odlišuje. Já nikdy nedělám věci, aby se neřeklo. Do všeho jdu naplno. A tak jsem se vydala na novou misi.

Ve světě, kde je normální dělat věci napůl, já je budu dělat pořádně. Značka Queen of Words se znovu narodila.

Po čase jsem začala nacházet ten typ klientů, kteří chtějí dělat věci pořádně. Ty, kteří chápali nebo si nechali vysvětlit, že levná a rychlá řešení většinou k úspěchu nevedou. Když jsem si lépe vybírala, dostávala jsem lepší zakázky. Když jsem neslevovala ze svých zásad, získala jsem lepší klienty. Takové, jejichž hodnoty jsem sdílela.

Nabízím copywritingové služby, tvořím hlas značky, píšu texty. Pomáhám značkám a podnikatelům najít jejich ideálního zákazníka, poznat ho, navázat s ním vztah a obhájit si před ním cenu svého skvělého produktu nebo služby. S mou pomocí mají víc času a peněz k tomu, aby neustále rostli, a svobodu věnovat se tomu, co umí nejlépe. Píšu texty, které se čtou a které plní účel.

Moje mise je udělat z žumpy internetu zase čistou řeku. Psát texty, které lidé čtou. Tvořit reklamní texty a nabízet taková marketingová řešení, která lidi neotravují a nesnaží se je podfouknout. Zaplnit internet reklamními texty, které vytváří vztah a důvěru a pomáhají.

 

Chci vytvořit svět, kde lidé, kteří dělají svou práci pořádně, mají čas a peníze věnovat se tomu, co umí nejlépe. Svět, kde to jejich klienti ocení, protože chápou hodnotu jejich práce a jsou jim věrní. Svět, kde reklama neotravuje, ale pomáhá. Vytvořit svět, kde je normální dělat věci pořádně a číst až do konce, protože texty za to stojí.

Copywriter

co vy na to?

Jsem copywriterka, já píšu, abyste vy vydělávali a měli čas zlepšovat své produkty a služby. Moje mise je dělat reklamu jinak, tak aby fungovala, lidi neotravovala, naopak jim pomáhala. Reklamu založenou na vzájemném pochopení a vztahu. Psát texty tak, aby na internetu ubýval plevel a lidi zase bavilo číst.

 

Máte skvělý produkt, odvádíte tu nejlepší službu, máte nejlepší magazín. Spojte se se mnou a já vám pomohu najít ideální zákazníky a čtenáře. Spolu jim vysvětlíme, že jen vy jim dáte to, co hledají. Neplýtvejte časem a penězi na marketing, který nefunguje, a využijte taktiky, které fungují a budou fungovat v 21. století.

 

Mám zkušenosti, vím, co dělám. S veškerým nasazením chci pomáhat značkám a podnikatelům, kteří pro své podnikání hoří. Dělejte, co umíte nejlépe, a texty nechte na mě. Pišme texty pro lidi, protože přesně to vaši zákazníci jsou.

kompletní Portfolio

Každý projekt je jiný, a tak ke každému přistupuji.

Dvě věci, ale mají všechny projekty společné:

 1. Každý mě něco nového naučil, nějak inspiroval.
 2. Každý je zajímavý, stačí se jen pořádně dívat.
Tady je výběr z mého porfolia.

Sluniva

Popis kategorií a pomoc s tvorbou textů pro e-shop s výukovými materiály.
zjistit víc

Svorto s.r.o.

Pro svorto s.r.o. jsem vytvořila příběh, hodnoty a misi značky a podle ní sepsala stránku o nás.
zjistit víc

Queen of Words

Můj vlastní web je má výkladní skříň. Česká i anglická verze webu přesně odráží hlas značky, který jsem si vytvořila.
zjistit víc

Fotofa

Zuzka Fajmonová je talentovaná fotografka z Liberce. Nabízí fotky a videa ze svatby, originální portréty, reklamní fotky a promo videa.
zjistit víc

The Bewinner

Zakázka zněla vytvořit kompletní stránky projektu, které budou dostatečně stručné, ale budou také obsahovat veškeré informace pro rodiče.
zjistit víc

Happy Sport

Pro Happy Sport jsem začala pracovat jako externí copywriter v říjnu 2022. V zimě jedeme lyže, v létě paddleboardy a letní aktivity na ven.
zjistit víc

Kapela Aura

Kapele Aura jsem pomáhala s psaním emailů pro klienty a konzultovala webové stránky.
zjistit víc

Rugmam Tea

Pro indickou značku prémiového čaje jsem vytvořila webové stránky, Instagramové příspěvky a budeme dále spolupracovat.
zjistit víc

Mojelahve.cz

Nejlepší portál o víně v České republice. Psala jsem pro ně reportážní článek.
zjistit víc

Entuzio

Pro webový magazín Entuzio jsem pracovala od dubna 2022 . Psala jsem články podle přesně dané struktury o produktech a službách.
zjistit víc

Pochopte dějiny

Roku 2021 jsem měla sen. Prosadit se na trhu s kurzy osobního rozvoje s unikátními kurzy dějepisu.
zjistit víc

MO Jerky

Klient měl naprosto jasnou SEO strategii, kterou pro něj copywriter měl plnit.
zjistit víc

U Sousedovic Toníčka

Blog u Sousedovic Toníčka jsem zakládala roku 2017.
zjistit víc

Chcete spojit síly?

moje projekty

sluniva

Majitelka e-shopu s výukovými materiály mě oslovila v rámci programu Shoptet partner s nabídkou na vytvoření textů na web.
Spolupráce snů.
Jako bývalá učitelka jsem nemusela dlouho přemýšlet, jaké jsou hlavní benefity pro cílovou skupinu a mohla jsem mluvit přímo k ní.
Děkuji za tuto příležitost.

svorto s.r.o.

Česká značka ortopedické obuvi svorto s.r.o. si ode mně nechala vypracovat to, co dělám nejraději.

Hodnoty, misi a především příběh značky. Jelikož je to rodinná firma s tradicí sahající až do dov první republiky, takový úkol se plnil jedna báseň.

Stránka o nás
Velice milý a upřímný přístup. S Barborou jsme se domluvili na veškerých maličkostech, byla zvídavá a následně velice důsledná při psaní textu. Korektura probíhala velice hladce a celkový výsledek přesně odpovídal mé představě. 5 hvězd!
Jan Nováček
Provozní manažer, svorto s.r.o.

Fotofa

Zuzka Fajmonová je talentovaná fotografka z Liberce. Nabízí fotky a videa ze svatby, originální portréty, zároveň se specializuje na reklamní fotky a promo videa.

Zuzka si ze začátku web psala sama. Později jsem jí začala s texty pomáhat, a nakonec jsem ji českou i anglickou verzi webových stránek přepsala.

Web Fotofa.cz
finger, touch, businessman-2956974.jpg
Nabídkový email
Brand Voice Manuál

Kromě textů na web a emailů, jsem vytvořila pro Zuzanu také Brand Voice Manuál – unikátní dokument, který vystihuje tonalitu značky.

Ten může Zuzka zasílat svým reklamním klientům, které zajímají hodnoty a mise její značky. Především ho ale využívá k tomu, aby veškerá její písemná komunikace i prezentace na sociálních sítích byla vždy konzistentní a v souladu s misí a hlasem, který jsem pro ni vytvořila.

Zuzka texty na web dává postupně, proto se při prohlížení portfolia řiďte jen těmi stránkami, na které přímo odkazuji.

Bára mi napsala naprosto skvělé texty na můj web. A to nejen v české, ale také v anglické verzi. Potřebovala jsem učesat obsah, opravit chyby a přehledně poskládat texty tak, aby byly čtivé a srozumitelné pro mé zákazníky. S anglickou verzí jsem moc spokojená. Sice používám na webu plugin s automatickým překladem, ten však nikdy nedokáže nahradit člověka. Bára dala anglickým textům na webu úplně jiný rozměr! Rozhodně všem doporučuji a ráda se na ní zase obrátím.
Zuzana Fajmonová
Fotografka

Se značkou Fotofa spolupracuji dlouhodobě. Klientka na webu stále pracuje, někdy si texty doplní sama a až poté mi je zašle ke korektuře.

I tak může vypadat spolupráce s copywriterem.

Bewinner

Jako bývalá učitelka a matka předškolního dítěte jsem byla nadšená, když mě klient oslovil s projektem Bewinner. Zakázka zněla vytvořit kompletní stránky projektu, které budou dostatečně stručné, ale budou také obsahovat veškeré informace pro rodiče.

Když si stránku prohlédnete, bude vám jasné, s jakými problémy jsme se potýkali:

 • Rodiče často nechápali, o co vlastně jde
 • Mentální koučink v české republice zanedbávají i vrcholoví sportovci
 • Rodiče se domnívali, že jejich dítě takový kroužek nepotřebuje
Musela jsem především vysvětlit pro koho je a pro koho není kroužek vhodný.

 

Zároveň podávat informace co nejcitlivější formou, protože když jde o děti a jejich duši, člověk se pouští do nebezpečných vod.

Pro klienta jsem navrhla:

 • Motto a slogan
 • Strukturu webu
 • Strukturu domovské stránky, kde bych vyzdvihla:
 • Na prvním místě benefity (až poté obsah kroužku)
 • Důraz na konkrétní přínosy
 • Představení týmu
 • Často kladené dotazy (nepodceňujte, zde máte příležitost pročistit vzduch).
 •  

queen of words

Brand Voice Manuál a webové stránky

Můj vlastní web je má výkladní skříň. Česká i anglická verze webu přesně odráží hlas značky, který jsem si vytvořila.

Nahlédněte do tohoto dokumentu.

Jedná se o brand voice manuál, někdo tomu říká tone of voice, jiný průvodce tonalitou.

K jeho tvorbě musím poznat vás a vaši značku. 

K tomu slouží celá sada otázek, kterými se doberu až k duši vaší značky.

Projděte si ho a potom se volně projděte mým webem a sledujte, jak do sebe všechno zapadá. Tak totiž vypadá, když brandový stratég a copywriter pracují v naprosté symbióze.

kapela aura

David Fajmon je skvělý muzikant z Liberce. Webovou prezentaci mu tvořila manželka Zuzka a jako fotografka se soustředila především na skvělé fotky. Do samotných textů na webu jsem Davidovi nemluvila.

Nemylte se, copywriter není někdo, u koho si objednáte konzultaci a on vám řekne, že je všechno špatně a vnutí vám vaše služby. Davidovy texty jistě nejsou dokonalé, na mnoha místech poznáte, že je nepsal profík, ale jsou autentické.

Z webu na člověka dýchne to, jak jako muzikant působí – že je vděčný svým klientům za to, že pro ně může hrát. Kde to ale drhlo, byl email, který David posílal klientům, když poptali jeho služby.

mail, message, email-1454731.jpg
Nabídkový email pro klienty

Bylo třeba potenciálním klientům podat věcné informace profesionální formou, ale zároveň udržet jejich pozornost. Právě takový email jsem pro Davida po konzultaci napsala.

Často se mi klienti ozvou, že o nás mají zájem. Odpovídal jsem vždy emailem, kde jsem popsal, co děláme a kolik to stojí. Když nám Bára napsala nabídkový email, pozitivních reakcí bylo najednou víc. Je to super. Email navíc působí, jako bych ho psal já a přitom je srozumitelnější než ten původní. Díky, Baru.
David Fajmon
Hudebník, Kapela AURA

Happy Sport

Happy Sport

Půjčovna a prodejna lyží Happy Sport je můj srdcový klient. Kdybych si mohla vybrat, psala bych jen o lyžování. Pro Happy Sport jsem začala pracovat jako externí copywriter v říjnu 2022. V zimě jedeme lyže, v létě paddleboardy a letní aktivity na ven.

Co všechno jsme s Happy Sportem zvládli?

Barča je nejvíc pracovitý člověk, kterého jsem v externí spolupráci potkala. Přichází s nápady, je proaktivní, bere feedback a dodržuje deadliny. Když má problém ozve se, nebojí se a její práce je vždy profesionální. Kontroluje a ověřuje informace, které bere i dává. Je to člověk, kterého si chcete nechat co nejdéle, protože vám usnadní práci a můžete se na ni spolehnout. I ve věcech, které tak úplně v CV nemá. Pět hvězdiček z pěti. Baru, díky za spolupráci.
Kateřina Pokorná
Marketing manager, Happy Sport

Entuzio

Pro webový magazín Entuzio jsem pracovala od dubna 2022 do února 2023. Psala jsem články podle přesně dané struktury o produktech, službách či jejich kategoriích. Na práci se mi líbilo, že narozdíl od většiny magazínů tohoto typu v Entuziu jsme se nesnažili pouze natahat klienty z vyhledávání, nýbrž podat jim opravdu kvalitní obsah. Součástí mé práce tak bylo důkladné posouzení zdrojů, ověřování informací, a hlavně studium uživatelských recenzí jednotlivých produktů.

 V rámci psaní pro Entuzio jsem se naučila, že každé téma, jakkoliv zní na začátku nepřístupně lze zpracovat čtivě a záživně. A také jsem zjistila, že právě v copywritingu moje neutuchající zvídavost dostává pořádně nažrat. Psala jsem například o:

Najít redaktora, který umí psát informačně nabité a zároveň čtivé články, je oříšek. Barbora je v tomhle ohledu trefa do černého a na náš magazín píše naprosto prvotřídní články. S čistým srdcem doporučuji. 🙂
Daniel Hanuš
Provozovatel portálu Entuzio
 • Domácích kompostérech
 • Tepelných čerpadlech
 • Škole smyku
 • Pojištění zvířat
 • Ojetých autech
 • Dárcích pro zahradníky
 

MO Jerky

Pro tohoto skvělého výrobce sušeného masa jsem napsala několik článků v rámci barterové spolupráce. Balíček se sušeným masem a domácím medem mi vždy udělal obrovskou radost. Klient měl naprosto jasnou SEO strategii, kterou pro něj copywriter měl plnit.

Tím odpadla starost s vymýšlením témat na web. Dostala jsem klíčová slova a spolu s klientem jsme se probrali také inspirací ze zahraničí a vymysleli téma.

Za MO jerky velice doporučujeme! Články které pro nás byly vypracované byly skvělé. Dodržené termíny, struktura článku a SEO analýza byla vždy v pořádku. Obsah článku byl čtivý a poutavý.
Michal Orság
Majitel e-shopu

Pro MO Jerky jsem napsala tyto tři články.

Co je jerky.

10 důvodů, proč sáhnout po jerky

Jaké jsou druhy jerky?

Optimalizaci pro vyhledávače nabízím klientům jen v případě, že zahrnutí klíčových slov nenaruší čitelnost textu. Prodejní články na blogu mají především budit důvěru zákazníků, dodat jim informaci, kterou hledají a v neposlední řadě přispět k prodeji.

V tomto případě vše fungovalo právě proto, že klient měl jasnou SEO strategii, chápal, že SEO není jen o klíčových slovech, ale především o struktuře webu a že výsledky se nedostaví hned.

S takovými klienty je radost pracovat.

Rugmam Tea

Pro indickou značku prémiového čaje jsem vytvořila webové stránky, Instagramové příspěvky a budeme dále spolupracovat.

Klientka už nějaké texty měla a poskytla mi spoustu materiálů, které jsem musela prostudovat.

Měla jasno v tom, že nechce jen prodávat čaj. Že její mise přesahuje prémiový zážitek, který nabízela. Na tom jsme spolu pracovaly. Vytvořila jsem:

 • Příběh značky
 • Misy
 • Hodnoty
 • Komunikační tón
 • Benefity jednotlivých produktů
 • Slogan

A pak už jsem mohla začít psát.

Instagramový profil
Web je zatím ve výstavbě
Barbora porozumí vašemu zadání a píše tak, aby vyhověla potřebám vašeho projektu. Dodává cenné návrhy a dodržuje termíny.
Anita Rana Sharma
Majitelka eshopu, Rugmam Tea

Sousedovic Toníček

Blog u Sousedovic Toníčka jsem zakládala roku 2017. Tehdy jsem o copywritingu nevěděla zhola nic, a právě zde jsem zjistila, jaké možnosti online svět nabízí. Mé první články zdaleka nedosahují úrovně, jakou si dnes držím, ale právě proto je miluji. Když si projdete blog, sami můžete posoudit, kam jsem se posunula.

Když si čtu staré články, nutí mě to k pokoře. Žádný bloger, spisovatel ani copywriter se nezrodil najednou z čistého talentu. Všichni se vyvíjíme a rosteme.

Na tomto webu jsem se mimo jiné naučila:

 • Že blogové články musí vést odněkud někam.
 • Že bez strategie si čtenáře neudržím.
 • Základy tvorby webu a jednotlivých stránek.

Pochopte dějiny

Roku 2021 jsem měla sen. Prosadit se na trhu s kurzy osobního rozvoje s unikátními kurzy dějepisu. Nebyl to tak dobrý nápad, jak jsem si myslela. Přes veškerou snahu se mi nepodařilo prodat světu dějepis jako nutnou dovednost pro život. Dnes vím, co jsem dělala špatně a jednou se k webu vrátím.

Ale přesto svůj dějepisný projekt zařazuji do portfolia, protože mi dal tvrdou školu.

 • Vyzkoušela jsem si copywriting z pohledu samotného klienta, který prodává.
 • Zjistila jsem, kolik mravenčí práce stojí za zveřejněním mých textů.
 • Naučila jsem se základy tvorby webu
  • Struktury
  • Grafiky
  • Prolinkování jednotlivých stránek
 • Naučila jsem se měnit tón komunikace na různých sociálních sítích.
 • Získala jsem základy linkbuildingu.
 • Naučila jsem se pracovat se SEO a analytickými nástroji.
 • Zjistila jsem, kolik stojí zdarma a začala používat radši placené prémiové nástroje.

Ale hlavně jsem pochopila, kolik práce stojí za každým podnikáním a nesmírně vzrostl můj obdiv ke každému, kdo se odvážil vybudovat business z ničeho a prodávat své produkty a služby. Moc mi to pomáhá pochopit námitky a návrhy klientů, vžít se do nich při vyjednávání a diskuzích.

Chtějte copywritera, který sám podniká, lépe vám porozumí.

mojelahve.cz

Portál Mojelahve miluji od chvíle, kdy jsem se zamilovala do kvalitního vína. Proto jsem byla nadšená, když jsem pro ně mohla napsat reportážní článek z Otevřených sklepů v mých milovaných Rakvicích.

Takový reportážní článek má většinou jasně danou strukturu. Čtenář v něm hledá konkrétní informace, v tomto případě:

 • O organizace celé akce
 • O nabízeném víně a nejkvalitnějších vzorcích
 • Popis a charakter místa
Milá bezproblémová spolupráce. Co jsme se domluvili, to platilo. Ráda Báru oslovím zas 😉
Lenka Šormová Ševítová
Redaktorka (mojelahve.cz)

Když pro někoho píšu reportáž nebo cestopisný článek, musím už na samotné akci myslet na to, jaké informace do článku zahrnu. Často klienti také chtějí autorské fotky. Proto si většinou domlouvám reportáž před tím, než se na akci vydám, jako v tomto případě.

 

To není zdaleka vše.

Mám spoustu mnoho menších projektů, dílčích článků nebo třeba prací, které nemohu vyvěsit na web, protože si to klienti nepřáli.

Máte-li zájem o další střípky z mého portfolia, napište mi.

Nebo se podívejte na portfolio dle specializace a v anglickém jazyce na následujících odkazech.